Penzión ASTRA


Facebook

panorama


VOĽNÝ ČAS A OKOLIE


Podhájska


V areáli kúpaliska sa každoročne začiatkom júla konajú remeselnícke slávnosti, ktoré sú doprevádzané kultúrnym programom, koncertami, ochutnávkou tradičnej lokálnej kuchyne a ukážkou remesiel.


V polovici júla môžete navštíviť festival – Podhájska fest, ktorý prebieha v športovom areáli obce Podhájská. Tento rok sa festival poprvý krát konal počas 2 dní – piatok a sobota s rôznym žánrovým zameraním. Orientačná cena: 10 eur/os/deň.


Tým však využitie voľného času v Podhájskej nekončí. Pre športových nadšencov môže byť zaujímavý tenisový kurt nad kúpaliskom, lekcie zumby alebo využitie tamojších cyklotrás (možnosť odložiť bicykel v areáli penziónu v priestoroch na to vyhradených).


Večery si môžete spríjemniť návštevou kaviarne - letného kina, ktoré ponúka okrem tohtoročných filmov (za 2 eur/os) tiež tanečné zábavy. V prípade potreby slúži kaviareň aj ako internetkafé.


Okolie


Pre milovníkov rybárčenia je k dispozícii dobre zarybnený súkromný rybník Mederčina v Nitrianskom Hrádku za Šuranmi. Doporučujeme navštíviť tiež rybársky revír v Komjaticiach a bagrovisko Tona, kde možno očakávať veľké úlovky.


Na potulkách po okolí môžete navštíviť dedinku Brhlovce. Ležiacu východne od Levíc, kde si môžete pozrieť unikátne obydlia ručne vysekané do tufových skál, ktoré v minulosti pravdepodobne slúžili ako úkryty za tureckých nájazdov. Dnes sa využívajú ako vínne pivnice, skladiská, či letné kuchyne.


Môžete navštíviť i starobylé slovanské mesto Nitru, kde sídli nitriansky arcibiskup. Dominantou mesta je vrch Zobor, ku ktorému sa viažu mnohé povesti. Už v 9. storočí tu stál benediktínsky kláštor s najstaršou školou na Slovensku. Legendárneho pustovníka svätého Svorada pripomína Svoradova jaskyňa a prameň.


Určite by ste nemali obísť Topoľčianky s nádherným kaštieľom. Slúžil ako letné sídlo Habsburgovcov, ktorí postupne doplnili interiér a knižnicu, založili zvernicu a poľovnícky zámoček. Topoľčianky si veľmi obľúbili prezidenti T.G.Masaryk, Tiso i K.Gottwald.


Pastvou pre oči je Arborétum Tesárske Mlyňany s množstvom rôznych druhov vzácnych rastlín a drevín, medzi ktorými sa vyníma kaštieľ pre botanikov.


Pri spoznávaní okolia doporučujeme navštíviť Štúrovo a maďarský Ostrihom – historické miesto korunovácie kráľov.


Rybník Rybnik Okolie Rybník

Okolie Okolie Okolie Okolie Okolie
Partneri:


Podhájska – ubytovanie a dovolenka,
Dovolenka na Slovensku,
Ubytovanie, Liptov,
Katalog odkazů Alfa-Elchron, CRU, www.chalupy-ubytovani.cz


ubytovanie na slovenskuKatalog odkazů aaa-katalog.cz Alfa Elchron XEX.CZ Citysearch.cz Evropský katalog


Ubytovanie a dovolenka na Slovensku - Ubytovaniesk.sk


created by | SARRON design |
(c) Penzión ASTRA, Všetky práva vyhradené